Polacy coraz więcej podróżują po świecie. Głównie po Europie, ale także w co bardziej egzotyczne kraje. Jeśli chodzi o tereny europejskie, dużą popularnością cieszą się Niderlandy. Czy warto udać się do Holandii? Co można zwiedzić?

Stolicą Królestwa Niderlandów (czyli Holandii) jest Amsterdam. To właśnie on jest celem podróży większości turystów. W mieście jest co zwiedzać – wprost roi się od zabytków! Nic dziwnego – w końcu początki miasta sięgają XIII wieku. Spośród najbardziej wartych zobaczenia, można wymienić między innymi najstarszy kościół w mieście, Oude Kerk, najsłynniejszy most Magere Brug, słynny targ kwiatowy przy najstarszym kanale Amsterdamu, Singel, a także najstarszy ogród zoologiczny, Natura Artis Magistra.

Jeśli chodzi o instytucje rządowe, a także przedstawicielstwa obcych państw w Holandii, nie znajdziemy ich raczej – co ciekawe – w stolicy. Znajdują się w Hadze – dlatego to drugi, najsłynniejszy punkt podróży turystów.

Jak dojechać do Holandii?

Do Holandii z pewnością warto pojechać. Tym bardziej, że podróż nie jest tak kosztowna, jak by się wydawało. Nie trzeba nawet jechać własnym samochodem, bo funkcjonują specjalne busy do Holandii i z Holandii do Polski. Jeżeli szukacie firmy zajmującej się przewozami osób po Europie, polecamy zerknąć tutaj – Bus z Holandii do Polski Kujawsko Pomorskie.