Jak pokazują sondaże, ponad połowa Polaków spędzi tegoroczne wakacje w Polsce. Nasi rodacy coraz chętniej zostają w naszej pięknej ojczyźnie, odkrywając jej skarby i nietuzinkowe zakątki. Takim cudownym miastem, które idealnie nadaje się do zwiedzania jest Toruń.

Przyroda Torunia

Toruń leży w zalesionej Kotlinie Toruńskiej, po obu stronach rzeki Wisły i jest otoczony prawie ze wszystkich stron gęstymi lasami. Klimat na terenie miasta charakteryzuje się przede wszystkim dużą zmiennością spowodowaną ścieraniem się mas powietrza kontynentalnego ze wschodu i oceanicznego z zachodu. Cudowny mikroklimat miasta pozwala turystom na wypoczywanie na łonie natury.

Zabytki Torunia

Zabytki w Toruniu przez swoją rangę artystyczną i historyczną są uznane przez UNSECO za najwyższą wartość w skali światowej – to świadectwo i spuścizna po minionej, przedrozbiorowej świetności Torunia. Nie bez powodu Toruń jest uznany za jedno z największych, najbogatszych i autonomicznych miast Polski. Takie skarby nie warto odkrywać na własną rękę, tutaj musi zadziałać przewodnik, który zna historię miasta Kopernika jak własną kieszeń.

W takim wypadku warto wybrać przewodnika Steltmann – przewodnik miejski w Toruniu

Na pewno każdy będzie bardzo zadowolony ich poziomem usług, a Toruń nie będzie przed wami miał już żadnych tajemnic.