Studnie głębinowe to studnie – jak sama nazwa wskazuje – o dużej głębokości. Umożliwiają czerpanie zdrowej, czystej wody, dzięki chronieniu ujęcia przez specjalne, nieprzepuszczalne warstwy. W ten sposób wszelkie powierzchniowe zanieczyszczenia nie mają wpływu na stan czerpanej wody.

Coś więcej o studniach…

Studnie głębinowe są stosowane w przypadku, gdy dany dom czy budynek nie może zostać podpięty do istniejącej już sieci wodno-kanalizacyjnej. Uzyskiwana głębokość sprawia jednak, że studnia nie może zostać wykopana bez użycia odpowiedniego sprzętu i bez umieszczenia w wykopie specjalnej pompy, która pomoże wodzie wydostać się na zewnątrz. Z tego względu wiele osób obawia się, że studnia jest kosztowna w wykonaniu i że jej budowa jest bardzo trudna!

Warto więc wyjaśnić, że na pewno nie mogą się tym zająć osoby nie posiadające odpowiednich umiejętności. Konieczne jest posiadane specjalistycznego sprzętu, który ułatwia budowę. To ciężki sprzęt do wiercenia, czyli specjalna wiertnica, docierająca do głębokich warstw wodnych. Budowa studni głębinowej wymaga wprowadzenia rury osłonowej i rury filtracyjnej. Na dnie studni umieszcza się zaś pompę tłoczącą. Firma Drillpol zajmuje się budową takiej studni – warto się skontaktować z firmą i spytać o ofertę.