Dlaczego znaczenie endokrynologii jest tak duże?

Dlaczego znaczenie endokrynologii jest tak duże?

Endokrynologia jest nauką starającą się przeciwdziałać wszystkim tym zaburzeniom hormonalnym, które są konsekwencją chorób układu dokrewnego.

Na układ ten składa się przede wszystkim tarczyca, przytarczyce i przysadka mózgowa, endokrynologia Wrocław okazuje się jednak nieoceniona także wówczas, gdy problemy generują hormony wydzielane przez jądra, jajniki oraz łożysko u ciężarnych. Każdy z tych narządów ma za zadanie nie tylko produkowanie hormonów, ale również kontrolowanie tego, jak są one wydzielane. Niestety, z różnych, nie do końca znanych przyczyn, nie wszystko zawsze przebiega tak, jak powinno.

Endokrynolog stara się odpowiedzieć na pytanie o to, dlaczego dany gruczoł wydziela czy to zbyt wiele, czy to za mało hormonów. Znaczenie kontaktu z nim jest duże także dlatego, że wspomniane nieprawidłowości często wiążą się z nowotworami. Objawy typowe dla tego rodzaju schorzeń nie są oczywiste, jeśli jednak lekarz w porę postawi prawidłową diagnozę, można będzie pomóc w szybkim zdiagnozowaniu raka i w wyleczeniu go.

Jeżeli jesteś zainteresowana, to zapoznaj się ze szczegółową ofertą naszego centrum zdrowia na medfemina.pl.