Imadło kątowe i jego zastosowanie

Imadło kątowe i jego zastosowanie

Nie wszystkie przedmioty, z którymi pracuje stolarz, cieśla oraz inne osoby amatorsko zajmujące się pracą w drewnie, charakteryzują się standardowymi wymiarami. Przynajmniej część z nich to rozwiązania, których rozmiary są nieprecyzyjnie duże. Równie je można precyzyjnie ciąć, spajać i szlifować, wymaga to jednak fachowego wsparcia.

Na takie miano zasługuje z pewnością imadło kątowe wysoko cenione także przy piłowaniu, jeśli kąt, pod jakim ma być wykonana ta czynność, jest mniejszy niż dziewięćdziesiąt stopni. Najnowocześniejsze imadła tego typu mogą pozostawać także w pozycji standardowej, nic więc nie stoi na przeszkodzie temu, aby używać ich tak samo, jak standardowych imadeł.

Z imadłem kątowym mogą pracować lamelki 0, 10, 20 – zarówno te, które są przeznaczone do łączenia ze sobą elementów drewnianych, jak i drewnopodobnych. Poziom satysfakcji z tych rozwiązań jest zróżnicowany i uzależniony przede wszystkim od ich jakości. Nie bez znaczenia jest także ich pochodzenie, w tym również źródło samego zakupu.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się ze szczegółową ofertą sklepu internetowego – www.adriatech.pl. Oferujemy szeroki wybór narzędzi stolarskich w atrakcyjnych cenach.