Jak urządzić łazienkę?

Jak urządzić łazienkę?

Wiele uwagi poświęcamy aranżacji salonu, łazienkę bardzo często traktujemy trochę po macoszemu. Tymczasem jest to pomieszczenie, którego urządzaniu warto poświęcić trochę więcej uwagi.

Aranżacja łazienki powinna uwzględniać oczekiwania i potrzeby każdego z domowników. Aranżując własną łazienkę należy kierować się przede wszystkim jej wielkością. Najłatwiej jest zaaranżować dużą łazienkę, znacznie trudniej tę, która ma niewielki metraż. Nawet i mała łazienka może być nie tylko urządzona gustownie, ale przed wszystkim wygodna.

Planując aranżację łazienki warto zastanowić się w pierwszej kolejności nad jej kolorystyką. W przypadku łazienki, której powierzchnia jest duża to czy wybierzemy jasne, czy ciemne kolory nie ma większego znaczenia. W przypadku małej łazienki jest jednak istotne. Ciemne kolory optycznie pomniejszą już i tak małe pomieszczenie, w łazience o małej powierzchni lepiej sprawdzają się jasne kolory. W dużej łazience można postawić na mocno kontrastowe barwy, świetnie prezentuje się na przykład łazienka w biało-czarnych barwach.