Jak wygląda kurs na prawo jazdy?

Jak wygląda kurs na prawo jazdy?

Zanim każdy kursant uzyska wymarzone prawo jazdy, niezbędne jest zweryfikowanie jego wiedzy oraz umiejętności z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze, a przeprowadzane jest to w WORD. To właśnie tam należy wstawić się z dokumentem tożsamości oraz numerem pojazdu, aby móc przystąpić do egzaminu praktycznego.

Każda osoba, która pragnie zostać kierowcą, musi mieć odpowiedni wiek, co jest uzależnione od kategorii prawa jazdy. W przypadku kategorii prawa jazdy kat. B można zapisać się na kurs w już na trzy miesiące przed osiągnięciem pełnoletności. Natomiast do egzaminów państwowego można z kolei przystąpić na miesiąc przed ukończeniem 18 roku życia. Następną bardzo ważną kwestia są badania lekarskie. Zdolność do nabycia omawianych uprawnień musi zostać zweryfikowana przez lekarza, który dokona oceny między innymi wzroku, słuchu, równowagi, układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, nerwowego i układu ruchu oraz stanu zdrowia psychicznego.

Oferta Automobilklub Polski

Automobilklub Polska to polecana i godna naszego zaufania szkoła prawa jazdy w Warszawie. Automobilklub Polska oferuje kursy prawa jazdy kategorii A1, A, B, BE, C, CE, i D jest szkołą z wieloletnią tradycją oraz mnóstwem przeszkolonych posiadaczy prawa jazdy. Sprawdź ofertę – prawo jazdy kat. B.