Jak zapewnić sobie skuteczne cięcie wzdłużne drewna?

Jak zapewnić sobie skuteczne cięcie wzdłużne drewna?

Znalezienie piły tarczowej wykorzystywanej do cięcia poprzecznego nie jest skomplikowane. To właśnie ten rodzaj cięcia jest najbardziej naturalny, nic więc dziwnego, że producenci pilarek i tarcz do nich starają się możliwie jak najbardziej ułatwić zadanie swoim klientom.

Warto jednak pamiętać, że rozwiązaniem, na które pojawia się zapotrzebowanie jest także piła tarczowa do cięcia wzdłużnego. Tu wybór nie jest już tak duży, nadal jednak jest możliwy, a listę rozwiązań, które powinny nas zainteresować otwierają piły znane jako płatnice.

Piła tarczowa do cięcia wzdłużnego – na co zwrócić uwagę?

Płatnice są znane z tego, że pozwalają nie tylko na cięcia wzdłuż drewna, ale również przyczyniają się do tego, że mamy do czynienia z cięciami wyjątkowo precyzyjnymi. Co ciekawe, są one piłami, które można uznać za uniwersalne, choć często można usłyszeć, że cięcie poprzeczne z ich udziałem nie pociąga za sobą równie dużych walorów estetycznych. Poszukując pił bardziej wszechstronnych warto więc skupić się przede wszystkim na modelach znanych jako grzbietnice – znacznie bardziej precyzyjnych, choć przez to mniej skutecznych przy cięciu wzdłuż włókien.