Jaki piec na pellet wybrać?

Jaki piec na pellet wybrać?

Jeżeli zdecydowaliśmy się na nowoczesny piec na pellet, warto wziąć pod uwagę jego budowę i szczegółowe wyposażenie. Taki kocioł pelletowy powinien być wyposażony w palnik na pellet kipi, dzięki któremu uruchamiana jest automatyczna zapalarka, pozwalająca na zautomatyzowanie obsługi pieca. dodatkowo piec na pellet posiada komorę na paliwo, tak zwany podajnik, a także rotacyjne oczyszczanie komory paleniska.

Każde z tych rozwiązań sprawia, że proces spalania pelletu jest zautomatyzowany i ułatwiony technologicznie, a komfort korzystania z tego rodzaju ogrzewania wzrasta. Piec na pellet wyposażony jest także w sterownik, za pomocą którego regulowany jest palnik na pellet kipi, a co za tym idzie płynnie odbywa się praca pieca i proces spalania pelletu, w zależności od ustawionej na piecu temperatury. Ten sam palnik na pellet kipi jest wyposażony w mechanizm samoczyszczący, dlatego nie ma możliwości nie odpalenia pieca, nawet po długotrwałym użytkowaniu w sezonie grzewczym. Warto skorzystać z oferty na piec pelletowy, a dodatkowo starać się o dotację z programu czyste powietrze.

Kotły Mocek

Poszukujecie nowoczesnych i ekologicznych kotłów 5 klasy? W naszej ofercie znajdziecie szeroki wybór kotłów na pellet oraz ekogroszek.  Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą naszej firmy – kotly-mocek.pl.