Rodzaje płytek

Rodzaje płytek

Płytki to szeroka grupa produktów różniących się między sobą nie tylko kolorem, wzorem i wielkością. Warto pamiętać, że w sprzedaży dostępne są różnego rodzaju płytki, których właściwości różnią się między sobą. Zalicza się do nich glazurę, terakotę, gres i klinkier.

Glazura to płytki najbardziej kruche i najcieńsze. Można układać się na ścianie. Charakteryzują się niską nasiąkliwością, co sprawia, że sprawdzają się jako okładzina dla urządzeń sanitarnych. Nie mogą być stosowane na podłodze.

Z kolei terakota to płytki wyjątkowo wytrzymałe. Z uwagi na to, że bardzo dobrze znoszą nacisk mogą być wykorzystywane do wykończenia podłóg. I to właśnie na podłodze terakota znajduje się zdecydowanie częściej niż na ścianie.

Gres to płytki bardzo twarde. To właśnie dlatego można wykańczać nimi podłogi. Sprawdzają się nawet wszędzie tam, gdzie panują naprawdę bardzo trudne warunki. Gres jest nienasiąkliwy, cechuje go wysoka odporność na powstawanie plam.

Klinkier to płytki idealne na zewnątrz. Jeśli szukamy materiału wykończeniowego na schody zewnętrzne, balkon czy taras, płytki klinkierowe są idealne.