Walka z przeabarwieniami z Medilaser

Walka z przeabarwieniami z Medilaser

Przebarwienia na twarzy to niestety problem niejednej z nas. Boryka się z nimi około 35 procent trzydziestolatek. Występują one właściwie u 90 procent kobiet, po które przekroczyły 50 rok życia. Przebarwienia na twarzy to nic innego jak wypryski, piegi oraz przebarwienia posłoneczne.

Czym są przebarwienia na twarzy?

Przebarwienia na twarzy to nic innego jak zmiany kolorytu naszej skóry, które wynikają z nierównomiernego gromadzenia się melaniny w komórkach. Natomiast przyczyną tego stanu rzeczy najczęściej jest zbyt duże nagromadzenie w jednym miejscu melanocytów, które produkują melaninę bądź nieprawidłowe ich funkcjonowanie.

Rodzaje przebarwień

Przebarwienia pojawiają się najczęściej niezależnie od prowadzonego przez nas stylu życia, natomiast niektóre zachowania czy nawyki, niewłaściwa pielęgnacja skóry mogą przyczyniać się do ich rozwoju. Przebarwienia skóry twarzy możemy podzielić na:

  • Piegi
  • Przebarwienia polekowe, które są związane hormonalną terapią zastępczą oraz przyjmowaniem fotouczulających leków.
  • Przebarwienia pozapalne, które są następstwem trądziku, łuszczycy, atopowego zapalenia skóry. Pojawiają się również w wyniku powikłań po dość inwazyjnych zabiegach kosmetycznych, takich jak na przykład peelingi chemiczne.
  • Przebarwienia na twarzy od słońca, to najczęściej efekt zbyt dużej ekspozycji na słońce, przy jednoczesnym braku ochrony przeciwsłonecznej.

Oferta gabinetu Medilaser

W Gabinecie Medilaser można wykonać zabiegi laseroterapii, które polegają na kontrolowanym i termicznym uszkodzeniu komórek, gdzie nagromadziła się melanina. Sprawdź naszą ofertę – skuteczne usuwanie przebarwień w gabinecie Medilaser.