Fizjoterapia dla dzieci

Fizjoterapia dla dzieci

Terapeutyczna fizjoterapia to zespół specjalnie dobranych różnorodnych ćwiczeń fizycznych, które znajdują zastosowanie w leczeniu, profilaktyce i rehabilitacji schorzeń. Fizjoterapia dla dzieci wchodzi w skład kompleksowego leczenia lub jest stosowana jako metoda zapobiegania wielu chorobom. Udowodniono skuteczność terapii ruchowej dzieci ze skoliozą i innymi chorobami układu stawowo-mięśniowego i neurologicznego organizmu.

Jak wygląda fizjoterapia dla dzieci?

Fizjoterapia dla dzieci to głównie gimnastyka. Zestaw ćwiczeń ruchowo-terapeutycznych dla dzieci opracowywany jest zgodnie ze stanem zdrowia, ogólną sprawnością fizyczną i klinicznymi objawami choroby. Przed rozpoczęciem kursu wskazane jest skonsultowanie się z lekarzem, który przy przepisywaniu weźmie pod uwagę charakter, stadium choroby i indywidualne cechy dziecka.

Właściwa organizacja terapii ruchowej dla dzieci do roku poprawia nie tylko rozwój fizyczny, ale także psychiczny. Terapia ruchowa dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym ma na celu przede wszystkim wzmocnienie układu kostnego i stawowo-mięśniowego organizmu. Zwiększa siłę mięśni, ich rozciągliwość, ruchomość stawów.