Ile zapłacimy za studnię głębinową?

Ile zapłacimy za studnię głębinową?

Bez względu na to, czy jesteśmy zdecydowani na studnię głębinową, czy też rozważamy jedynie taką możliwość, poszukując informacji na jej temat w pierwszej kolejności dowiadujemy się, że może być to inwestycja dość droga. Jak jest jednak w rzeczywistości i czy koszt studni głębinowej jest rzeczywiście czymś, czego należy się obawiać?

Cena budowy nie zawsze jest taka sama, zawsze jednak decydujące znaczenie mają warunki gruntowo-wodne, z jakimi mamy do czynienia na działce. Idealna jest sytuacja, w której warstwa wodonośna jest zlokalizowana na niewielkiej głębokości, a do tego posiada odpowiednio dużą wydajność. Im jednak głębiej trzeba kopać, a nawet wiercić, tym studnia staje się droższa. Cennik wrasta także wtedy, gdy warstwa wodonośna jest relatywnie płytka, woda jednak nie ma wysokiej jakości. W takim wypadku konieczne jest zastosowanie specjalistycznych filtrów. Są one dostępne w sprzedaży, ponieważ jednak są wykorzystywane rzadko, ich cena nie jest mała. Na szczęście, wstępne wyliczenia zwykle okazują się trafne i pozwalają przed wierceniem zorientować się, jaki wydatek na nas czeka.

Wykonawca studni głębinowej

Jeśli jesteście zainteresowani budową studni głębinowej i szukacie profesjonalnego wykonawcy zapoznajcie się z ofertą firmy Drillpol – www.drillpol.com.