Mezoterapia

Mezoterapia

Jednym z najważniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest obecnie mezoterapia. Na czym ona polega?

Docieranie do głębszych warstw skóry

Mezoterapia swoją nazwę bierze od warstw skóry, w których działa. Typowe zabiegi kosmetyczne zazwyczaj skupiają się na naskórku, ponieważ nie mają tak naprawdę wyjścia. Wszystkie środki nakładane są miejscowo i można co najwyżej wykonać peeling, by dotrzeć trochę głębiej. Jest to problematyczne, ponieważ naskórek to tkanka w dużym stopniu martwa i jej odżywianie czy nawilżanie ma bardzo ograniczone skutki, które w dodatku są krótkotrwałe.

O stanie skóry tak naprawdę decyduje mezoderma, swoisty rdzeń skóry, gdzie produkowane są nowe komórki, gdzie zachodzi regeneracja i gdzie powinna być woda, za sprawą której skóra będzie jędrna. Mezoterapia dociera bezpośrednio do tej warstwy skóry, przez co jest w stanie realnie stworzyć trwały efekt terapeutyczny i poprawić wygład ciała nie tylko na kilka dni po zabiegu, ale na dłuższy okres czasu. Nie jest to działanie jedynie powierzchowne.

Chcesz wykonać zabieg mezoterapii? Zapraszamy do profesjonalnej kliniki medycyny estetycznej Ikona City – mezoterapia Gliwice.