Laseroterapia – skuteczna metoda walki z przebarwieniami.

Laseroterapia – skuteczna metoda walki z przebarwieniami.

Przebarwienia, czyli zaburzenia barwnikowe, powstają w konsekwencji nadmiernej produkcji melaniny i jej nieregularnego rozkładu w naskórku lub skórze właściwej. Najczęściej pojawiają się w wyniku ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne oraz w przebiegu zamian hormonalnych. Laseroterapia jest w tej chwili najskuteczniejszą metodą walki z przebarwieniami. Polecana jest szczególnie w przypadku głębokich i trudnych do usunięcia przebarwień.

Likwidacja przebarwień zależy od ich wielkości. Bada się je za pomocą lampy Wooda. Zdarza się, że niektórych przebarwień nie można trwale usunąć. Udaje się je jedynie rozjaśnić, co sprawia, że są mniej widoczne. Cudowne w laserowym usuwaniu przebarwień jest to, że laser usuwa istniejące przebarwienia bez względu na przyczynę, które je wywołały. Jeśli zlokalizuje nadmierną ilość melaniny, doprowadzi do jej usunięcia, a skóra stanie się jednolita.

Na czym polega laserowa likwidacja przebarwień?

Likwidacja przebarwień nie jest łatwa i może wymagać czasu, ale do wyboru mamy przynajmniej kilka zabiegów, które pomogą uporać się z problemem. Ich celem jest poprawa kolorytu skóry i spowolnienie działania enzymu odpowiadającego za produkcję melaniny, a także wyeliminowanie komórek ze zbyt dużą ilością pigmentu. Zabieg ten polega na termicznym, kontrolowanym uszkadzaniu komórek, w których zebrała się melanina, co przyczynia się do redukcji zmian. Pożądane efekty można uzyskać w krótkim czasie, bez konieczności rekonwalescencji. W przypadku niewielkich przebarwień wystarcza nawet jeden zabieg. Niestety usunięcie rozległych, ciemnych przebarwień może wymagać wykonania kilku powtórzeń.

Oferta Medilaser

Medilaser to profesjonalny gabinet, specjalizujący się w laseroterapii. Nie ma tu przypadkowości w doborze sprzętu, a zatrudniony personel posiada pełne kwalifikacje do wykonywania zabiegów laserowych i olbrzymie doświadczenie w ich przeprowadzaniu.