Rak szyjki macicy

Rak szyjki macicy

Nowotwór szyjki macicy najczęściej jest konsekwencją długotrwałego zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego HPV, szczególnie jego wysoko rakotwórczymi typami HPV16, HPV18 i należy on do nowotworów złośliwych. Inwazyjne stadium raka szyjki macicy poprzedza śródnabłonkowa neoplazja szyjki macicy, wcześniej zwana dysplazją lub rakiem przedinwazyjnym.

Objawy raka szyjki macicy

W początkowym stadium rak szyjki macicy nie daje żadnych objawów, co niestety nie nagli do natychmiastowej wizyty u ginekologa. Jednym z pierwszych objawów raka szyjki macicy jest krwawienie międzymiesiączkowe, po stosunku albo po badaniu ginekologicznym. Mogą również pojawić się krwiste upławy o niezbyt nieprzyjemnym zapachu. W późniejszym stadium, gdy nastąpił już znaczny rozrost guza, mogą pojawić się bóle w dole brzucha oraz okolicy lędźwiowo–krzyżowej. Wczesne rozpoznanie raka szyjki macicy jest koniecznością niezbędną do skutecznego leczenia, dlatego każda kobiety powinna regularnie i często poddawać się profilaktycznym badaniom ginekologicznym.

Oferta Szpitala Medfemina

Szpital Medfemina od 2015 roku jest pierwszym i jedynym prywatnym szpitalu ginekologicznym we Wrocławiu. Specjalizujemy się w usuwaniu endometriozy, mięśniaków i torbieli, operacjach nietrzymania moczu oraz pozostałym spektrum zabiegów ginekologicznych. Zajmujemy się również leczeniem raka szyjki macicy, który wykryty we wczesnym stadium daje szanse na całkowite wyleczenie.